גלאי עשן

מהו גלאי עשן וכיצד הוא משרת אותנו? האם בכל בית מומלץ להתקין גלאי עשן? כיצד מבצעים את ההתקנה בצורה היעילה ביותר?

אנו חיים בעידן שבו לכל אחד ואחת בבית יש מכשירים טכנולוגיים מורכבים המחוברים לרשת החשמל וגם יש לא מעט הסחות דעת. השילוב של השניים יכול להוביל לתוצאה הקטלנית של שריפה, של חלילה אוהבן חיי אדם וכמובן של רכוש. אז איזה מקום תופסים גלאי עשן בהגנה על הבית ומדוע הם כל כך קריטיים להגנה על הבית? כדאי להמשיך לקרוא.

מהו גלאי עשן?

גלאי העשן הוא מכשיר המותקן על גבי תקרת הבית או הנכס המסחרי ומטרתו להתריע על התפתחות שריפה. המטרה העיקרית של גלאי העשן הנה להתריע מפני מצב בו מתפתחת שריפה, שכן הוא רגיש במיוחד לריחות עשן ויכול להתריע עליהם ממש בשלבים הראשוניים שהשריפה מתפתחת. הצליל הגבוה של הגלאי נשמע בכל חלקי הבית או המבנה ומאפשר היערכות מתאימה של הנוכחים במקום ולעיתים קרובות הוא גם משולב עם מערכות נוספות, לדוגמה ספרינקלרים.

הדרך האפקטיבית ביותר להציל היום חיים

לא בכדי יצא שירות הכבאות וההצלה בקמפיין נרחב השנה להעלאת המודעות בהתקנת גלאי עשן בבתים הפרטיים. מדובר על אמצעי מספר אחת להצלת חיים בכל חודשי השנה. שריפות יכולות להיגרם בכל שלב – מתנור שהושאר דולק, מסיגריה שנפלה, מסוללת ליתיום שנדלקה או ממטען שמחובר לקיר. האפקטיביות של גלאי העשן הפכה אותו למוצר המוביל בעולם בגילוי מוקדם של שריפה ומכאן למוצר המוביל בהצלת חיים.

סוגי גלאי עשן

ישנם סוגים שונים של גלאים כאשר הבחירה המשכילה ביניהם תקבע פעמים רבות את יעילותם. ישנם גלאי עשן פוטואלקטריים שמזהים את העשן במהירות ומספקים את ההתרעה הנדרשת לפינוי במקרה של שריפה. ישנם גלאי עשן משולבים שבהם ישנה גם יכולת זיהוי טמפרטורות, זאת אומרת שמלבד זיהוי העשן עצמו, הגלאי יודע לזהות עלייה חדה בטמפרטורות ולהתריע מפניה. ישנם גם גלאים המיועדים לתעלות מיזוג אוויר והם מהווים תנאי לקבלת רישיון עסק בלא מעט תחומים. בכלל, כדאי לדעת כי במקרים רבים יהיה צורך בגלאי עשן כדי לקבל טופס אכלוס לבניין חדש (טופס 4). עם זאת, גם אם אין לכך דרישה מחייבת על פי חוק – ההמלצה כיום הנה להתקין גלאי עשן בכל בית ומבנה, מדובר על הצלת חיים!

כאן כדי לעשות לך סדר

חברת ס.א.ן. פתרונות מתמחה בהתקנת גלאי עשן לכל סוגי המבנים ולכל צורך – עם תקן ישראלי וסוללה המחזיקה למשך 10 שנים!
אם התבלבלת מדרישות הכבאות, אם קשה לך להבין היכן בדיוק כדאי להתקין את הגלאי וכיצד יש להפעיל אותו, אנחנו כאן בדיוק לשם כך. אנו נתקין עבורך ציוד כיבוי והגנה מתקדמים, שיבטיחו כי בעת שריפה תהיה לך התראה שתסייע להציל חיים. נחשוף בפניך את הפתרונות הטובים ביותר למבנה, נסייע להכין תוכנית מתאימה ונבצע את ההתקנה על הצד הטוב ביותר ועל פי תקן 1220 פרק 5. רוצה לשמוע עוד? אנחנו זמינים עבורך, כדאי ליצור קשר עכשיו!